Kavel nummer: 14788-10156
Omschrijving
Henry Havard / Thérèse de Dillmont - l'Art dans la maison / Ouvrages de dames 1866/1884. Twee antiquarische Franstalige, rijk geïllustreerde boeken. In nette, gelezen staat. Met gebruikssporen die te verwachten zijn voor boeken van dergelijke leeftijd.
1. L'art dans la maison. Grammaire de l'ameublement - Henry Havard, 1e druk, Ed. Rouveyre et G. Blond, 1884.
Prachtig geïllustreerd boek handelend over materialen, meubels in verschillende stijlen, accessoires en kunstvoorwerpen, vloeren en wanden, opstelling van de verschillende omgevingen. Heeft schade aan het omslag en de schutbladen.
2. De Encyclopédie des Ouvrages de Dames is een van de beroemdste negentiende-eeuwse Europese decoratieve handwerken encyclopedieën. Het is geschreven door Thérèse de Dillmont en voor het eerst gepubliceerd in 1886 door Dolfus, Mieg et Companie.
De bundel bevat talrijke zwart-wit illustraties en kleurenprenten. De encyclopedie omvat een breed scala aan handwerkonderwerpen, waaronder canvasborduurwerk, haken, borduren, goudborduurwerk, breien, kantklossen, macramé, verstellen, netten, effen stiksels, opengewerkt werk, tatting, witwerk, enzovoort. Binnen zeer korte tijd werd de encyclopedie vertaald in minstens vijftien talen. Het is nog steeds beschikbaar en wordt veel gebruikt in zowel gedrukte als digitale vormen.
Garantie: Geen
Voor meer informatie over de verzendmogelijkheden, zie de Veiling informatie.